Muzej žena Crne Gore je osnovan da bi se na jednom mjestu okupili svi rasuti ili zanemareni podaci i dokumenta o životu žena u prošlosti Crne Gore.

Vijesti i obaveštenja

Elektronski Muzej žena Crne Gore postao je član Međunarodne mreže muzeja žena (www.womeninmuseum.net), asocijacija ženskih muzeja i inicijativa za pokretanje muzeja koji su posvećeni ženama. Istovremeno, u ovu asocijaciju se uključila i inicijativa za osnivanje Muzeja žena na Cetinju.

Povodom 70. godišnjice osnivanja Antifašističkog fronta žena za Crnu Goru elektronski muzej žena Crne Gore poziva građanke i građane Crne Gore da na našu adresu info@muzejzena.me šalju fotografije žena koje su učestvovale u NOB-u i u radu AFŽ-a

Održavanjem 1. sastanka Koordinacionog tima za osnivanje Muzeja žena Crne Gore, koji je konstituisan u okviru Ministarstva za ljudska i manjinska prava, 24. septembra ove godine - otpočeo je proces osnivanja ove muzejske ustanove.